Download flash player.

Najnowszy album
Podwójny album zespołu Ikenga Drummers pod tytułem Lustereczko z udziałem m.in. Janusza Mackiewicza na gitarze basowej, Leszka Możdżera na instrumentach klawiszowych i Przemka Dyakowskiego na saksofonie został wydany w 2006 roku.

Autorem zarówno muzyki jak i tekstów oraz producentem jest lider Ikenga Drummers Larry Okey Ugwu. Aranżacja jest wspólnym dziełem Larrego Ugwu i Leszka Możdżera. Gościnnie wystąpili Zbigniew Namysłowski, Novika, Tymon Tymański, Józef Czerniawski, Jacek Stromski, Dominik Walenkiewicz, Wojciech Rogowski, Bartłomiej Łuniewicz, Cezary Studniak, Lucjan Szerpowicz, Piotr Łukaszewski, Jacek Staniszewski Arkadiusz Brykalski, Adam Wendt. Niezapomniane postaci tej płyty to z pewnością Przemysław Dyakowski oraz Janusz Mackiewicz
Utwory śpiewane są w języku polskim, w języku Igbo, w języku angielskim oraz w slangu Pigeon English. Każdy instrument ma swoje określone miejsce i zadanie, dzięki czemu tworzy się jeden, niepowtarzalny, pełen pasji harmonijny rytm.

Występy Ikenga Drummers to zawsze widowiskowe pokazy tańca, co doskonale widać na teledysku nagranym do tytułowego utworu Lustereczko.

Zespół powstał w 1997 roku w Sopocie. Zarejestrował dotychczas w studiu Radia Gdańsk dwa materiały. Pierwszy pochodzi z 2000 roku.

Copyright 2007 by IKENGA DRUMMERS. Projekt i realizacja YETIZ