Download flash player.

Zespół Ikenga Drummers powstał w grudniu 1997 roku w Sopocie.
Nazwa "Ikenga" pochodzi z języka Igbo, jednego z narodów w Nigerii i oznacza Ducha Opiekuńczego, którego posiada każdy człowiek. Stamtąd pochodzi właśnie założyciel i kompozytor - Larry Okey Ugwu. Pozostali członkowie to rodowici Słowianie.

Od kilku lat zespół Ikenga Drummers współpracuje z Polską Akcją Humanitarną pod kierownictwem Janiny Ochojskiej

Pierwszy koncert grupy "Ikenga" odbył się w Sylwestra 31.12.1997 r. w Sopockim Klubie "Sfinks" i był ogromnym międzynarodowym wydarzeniem.

Dalej zespół odbywał liczne koncerty w klubach i na festiwalach w całej Polsce i za granicą:

"S.O.S. dla Mozambiku" - dla powodzian z Afryki, na rzecz Polskiej akcji Humanitarnej w Warszawie, w studiu radiowym Programu 3, wraz z VOO VOO, BIG CYC, ICH TROJE w 2000 roku.

Miedzynarodowy Dzień Uchodźcy organizowany przez Polską Akcję Humanitarną dla ONZ w latach 1999 -2001.

Miedzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej: "Perkusja 2001 r." w Warszawie.

"Orkiestra Świątecznej Pomocy" - występy od 1998 do 2002 roku. W roku 2001 "Ikenga" była głównym gospodarzem muzycznym imprezy w studiu TV Gdańsk.

"Gdynia Summer Jazz Days 2001" w Sopocie, w Operze Leśnej wraz z gwiazdą jazzu z U.S.A. George Bensonem.

Festiwal "Muzyka Przeciwko Nietolerancji i Przemocy" -od 2000 roku "Ikenga" jest gospodarzem tej imprezy. Wystepowali tam m.in.: Brygada Kryzys, Galago Band, Przemek Dyakowski, Biafro, Habakuk, Tymon Tymański, Leszek Możdżer, Smolik, Marek Gałązka, Chlupot Mózgu, Mordy, Afropol, Dreadless, Karisma, Sinus, Rzepczyno Folk Band, The Crackers Band, Gdańsk 2000, The Glennskiis, Mackiewicz Jazz Trio, Kobiety, M.U.N., Teatr Znak, LipZezRew Theatre, Bambi i inni.

Od 2002 roku "Ikenga" jest ulubionym zespołem miasta Sopot;

W 2003 roku "Ikenga" reprezentowała to miasto na "Baltic Festiwal Karlsham" w Szwecji.

W 2005 roku ponownie wystąpili w Szwecji w mieście Karlskrona, podczas Jarmarku Świątecznego reprezentując Województwo Pomorskie.

Ikenga Drummers ma na swoim koncie dwa materiały zarejestrowane w studiu Radia Gdańsk. Pierwszy pochodzi z 2000 roku, a drugi z udziałem m.in. Janusza Mackiewicza na gitarze basowej, Leszka Możdżera na instrumentach klawiszowych, Przemka Dyakowskiego na saksofonie, Zbigniewa Namysłowskiego, Tymona Tymańskiego, Adama Wendta, Lucjana Sierpowicza, Noviki, Arkadiusza Brykalskiego, Jacka Stromskiego pochodzi z 2005 roku. Jest to podwójny album pod tytułem "Lustereczko".
Copyright 2007 by IKENGA DRUMMERS. Projekt i realizacja YETIZ